Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

 
 

The Crips

C-walk: C-walk nebo Crip walk je styl chuze vzniklý v los angeles. Tento tanec začali poprvé tancovat členové gangu crips – proto crip walk nebo c-walk. Díky vzniku v los angeles to je typický znak west coat (West side) gangsta rap. První clovek který předvedl c-walk před kamerami je ice-T.

THE CRIPS vznikli v Los Angeles-Kalifornie. Je to jeden z nejstarších, největších, nejznámějších gangů v USA i po celém světě. Většina členů je násilná.
Všichni členové nosí modré oblečení tedy šátky, čepice, boty, trička atd. CRIPS byl založený Raymondem Washingtonem aStanlym Williamsem. Zákon prosazoval spor směřující proti extrémně velkému číslu násilné trestné činnosti hlavně u členů gangu, a to dokonce už v ranném věku. Původní jméno založil Raymond Washington když mu bylo 15. Původní jméno gangu bylo-BABY AVENUES. Pak se měnilo na AVENUE BOYS, AVENUE CRIBS až na dnešní CRIPS.